Autorizovaný predajca TOPecoTM profilov a výrobkov

montáž

Montáž materiálu TOPeco, teda plný plastový profil, je veľmi podobná ako pri dreve.

Rezný aj spojovací materiál používame presne ten istý ako pri práci s drevom.

Pri plastových doskách na ploty a oplotenia (napr. profil D-100x25-2000) odporúčame použiť napr. vratové šruby - okrasná s pologuľatou hlavou, rozmer 5 alebo 6  na ukončenú, alebo obyčajnú maticu - v prípade ak ide o železný jakel. Samozrejme zakazník si podľa vlastného vkusu môže vybrať vlastný profil spojovacieho materiálu s rôznym priemerom a dĺžkou napr. tex-samorezku do železa na PZ2 alebo šesťhrann. Možností je veľmi veľa, záleží od vkusu, alebo možností zákazníka. Plotovú dvojmetrovú dosku odporúčame ukotviť na troch miestach, metrovú na dvoch. Plast je materiál, ktorý pri letných teplotách má tendenciu zväčšovať svoj objem a v zime naopak, preto je správna montáž veľmi dôležitá. Pri predvrtaní je lepšie napríklad pri použití šruby s priemerom napr. 5 mm použiť vrták 5,2 mm kvôli diletácii dosky.

Na lavičkocvýh doskách (D-120x50-2200) používame v podstate ten istý materiál ako pri plastových doskách na ploty, akurát väčší priemer, napr. 8 vratovú šrubu na lavičkách s betonovou konštrukciou, alebo dve 5-ky na jednu stranu dosky. Dosky vieme vystúžiť železom - pásovinou 20/5, čím vydrží aj väčšiu záťaž. Bežný príklad lavičky, ktorej doska je dlhá 180 cm a vzdialenosť nosných nôh je približne 150 cm, je použitie výstuže na dlžku 155 cm zvlášť pre mestá a obce nevyhnutnosťou.

Pre ostatné materiály na vylepšenie pevnosti používame napr. zavitové tyče a kotvy, kotré patria tiež k nevyhnutným stolárskym pomôckam na spevňenie a ukotvenie výrobkov.

V prípade nejasností pri Vašej montáži nás neváhajte kontaktovať, poradíme Vám.